Filia

|

O Safran Transmission Systems Poland

Exterior view of Safran Transmission Systems Poland

 

Safran Transmission Systems Poland specjalizuje się w produkcji zaawansowanych technologicznie komponentów do silników lotniczych. Najważniejszą grupę produktów stanowią kompletne przekładnie do samolotów Boeing 737 i Airbus A320.

Polski zakład powstał w roku 2001 i od początku aktywnie współtworzył sukces najpopularniejszego silnika lotniczego CFM56, dostarczając elementy przekładni, a następnie gotowe przekładnie do napędów CFM56-5 i CFM56-7.

Kolejnym etapem rozwoju było uruchomienie produkcji kół i kadłubów do przekładni Trent 700, a później kompletnych przekładni do silnika Trent XWB produkowanego przez Rolls-Royce'a.

Obecnie natomiast Safran Transmission Systems Poland staje się także ważnym partnerem w programie budowy supernowoczesnych silników LEAP, zaprojektowanych jako jednostki napędowe dla nowej generacji samolotów pasażerskich wprowadzanych przez koncerny: Airbus, Boeing i Comac.

Polska spółka nieustannie podnosi poziom swoich kompetencji rozwijając współpracę z innymi firmami Grupy Safran, m.in. z Safran Aero Boosters w zakresie komponentów do silników, Safran Helicopter Engines, której dostarcza precyzyjnych kół zębatych do silników śmigłowcowych, a obecnie także z Safran Aircraft Engines w zakresie części do silników lotniczych. Wyniki osiągane przez Safran Transmission Systems Poland w obszarze jakości i terminowości dostaw zyskały uznanie klientów i zapewniły wysoką renomę w Grupie Safran oraz w Dolinie Lotniczej.

Dolina Lotnicza to klaster przemysłowy w południowo-wschodniej Polsce, który skupia ponad sto firm lotniczych, cenionych za ich kompetencje w dziedzinie procesów obróbki mechanicznej. Wiedza ta ma swoje oparcie w uczelniach wyższych, instytutach badawczych, laboratoriach i spółkach, zarówno dużych, jak i małych, tworzących gęstą strukturę przemysłową i biznesową.

Dynamiczny rozwój Safran Transmission Systems Poland inspirowany jest zarówno poprzez współpracę z wymagającymi klientami, jak i dzięki projektom realizowanym wspólnie z Politechniką Rzeszowską oraz innymi uczelniami, a także poprzez aktywną działalność w klastrze Dolina Lotnicza.

 

Nowoczesne Centrum Logistyczne

W 2015 r. Safran Transmission Systems Poland uruchomił nowoczesne Centrum Logistyczne do przechowywania materiałów do produkcji i gotowych wyrobów.
To jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów na Podkarpaciu. Nowoczesne Centrum pełni wszystkie funkcje związane z przyjmowaniem, kontrolą jakości oraz przechowywaniem i przygotowywaniem materiałów do produkcji, a także wysyłką wyrobów gotowych.
Całkowita powierzchnia Centrum logistycznego, obejmująca halę magazynową i biura logistyczne, wynosi prawie 5 tysięcy metrów kw. Obiekt wyposażony jest w inteligentny system monitorujący warunki w pomieszczeniach, takie jak temperatura i wilgotność.
W hali magazynowej zamontowano ponadto instalację przeciwpożarową, która w przypadku wystąpienia pożaru i wzrostu temperatury automatycznie uruchamia gaszenie wodą i oddymianie pomieszczenia.
Nowoczesne rozwiązania gwarantują bezpieczeństwo i komfort pracy.

Scroll to top
Naciśnij Enter, aby wyszukać lub ESC, aby zamknąć