Koła zębate

Ważny element przekładni mocy, który powstaje w polskim zakładzie Safran Transmission Systems to walcowe koła zębate o zębach prostych.

Wytrzymałość i precyzja

Safran Transmission Systems Poland wytwarza rocznie około 23 tysiące kół o średnicach do 250 mm w 5 klasie dokładności uzębienia oraz 5 klasie dokładności wielowypustów.

Materiał poddawany obróbce to stopy stali w postaci prętów i odkuwek. Obróbka mechaniczna obejmuje m.in. toczenie (na miękko i na twardo), frezowanie i dłutowanie zębów, przeciąganie, szlifowanie zębów i wielowypustów. Oprócz obróbki mechanicznej produkowane koła poddawane są kompleksowej obróbce cieplno-chemicznej. Każde koło przechodzi przez kontrolę wizualną, wymiarową i badania nieniszczące (NDT).

Koła zębate
Wtryskiwacze – drobne, ale istotne elementy przekładni

Wytwarzane ze stali lub aluminium wtryskiwacze wymagają bardzo precyzyjnej obróbki. Wtryskiwacze produkowane w polskim zakładzie Safran Transmission Systems montowane są do przekładni AGB i TGB. Obróbka mechaniczna tych niewielkich elementów obejmuje precyzyjne toczenie, frezowanie i wiercenie mikrootworów. Każda sztuka po kontroli wizualnej i wymiarowej poddawana jest testom na celność podawania strugi.

Naciśnij Enter, aby wyszukać lub ESC, aby zamknąć