Korpusy przekładni

Polski zakład Safran Transmission Systems wykonuje korpusy główne przekładni mocy i przekładni kątowych do silników CFM56-5 i CFM56-7 oraz najnowocześniejszego silnika LEAP 1A i LEAP 1B.  Największy z obrabianych korpusów ma 1650 mm długości i waży 33 kg.

Korpusy główne przekładni mocy

Korpusy wielkogabarytowe obrabiane są z odlewów, ale zakład przygotowuje się do produkcji tych korpusów z solid bloków, co jest możliwe dzięki wysokowydajnym maszynom i stosowanym najnowocześniejszym rozwiązaniom w zakresie oprogramowania i narzędzi wspomagających programowanie obrabiarek CNC.

Każdy korpus podlega kontroli wizualnej i wymiarowej oraz myciu precyzyjnemu, a inspekcję kanałów olejowych wykonuje się przy pomocy endoskopu.

Korpusy przekładni
Pokrywy do korpusów AGB

Safran Transmission Systems Poland w produkcji pokryw do korpusów AGB przechodzi z obróbki odlewów na obróbkę z solid bloków.

 

Wdrożenie obróbki pokryw z solid bloków jest możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnych narzędzi i oprogramowania. Polski zakład Safran Transmission Systems wykonuje pokrywy do AGB na nowoczesnych, wielopaletowych centrach obróbczych wyposażonych w kilkusetpozycyjne magazyny narzędzi.

 

Wszystkie pokrywy podlegają kontroli wizualnej i wymiarowej, a w końcowej fazie produkcji także badaniom nieniszczącym i myciu precyzyjnemu usuwającemu mikrozanieczyszczenia.

 

 

Naciśnij Enter, aby wyszukać lub ESC, aby zamknąć