Nowy zakład Hispano – Suiza w Polsce

Paryż, 7 stycznia 2015

Grupa Safran ogłasza, że jedna z jej firm: Hispano-Suiza rozpoczyna budowę nowego zakładu przemysłowego w Polsce, inwestycję wspierają polskie władze. Nowy zakład spełni także potrzeby dwóch innych spółek Grupy: Snecmy oraz Techspace Aero, związane z rozwojem programu.

Zakład produkcyjny zostanie zbudowany do końca roku 2016 w pobliżu zakładu Hispano-Suiza Polska, w Dolinie Lotniczej, centrum przemysłu lotniczego w południowo-wschodniej Polsce. Zakład, o powierzchni 8 000 m², zatrudniać będzie ponad 100 osób.

Nowy zakład pomieści dwie linie produkcyjne. Jedną dla Snecmy, produkującą łopatki do turbin niskiego ciśnienia i drugą dla Techspace Aero, produkującą wirniki sprężarek niskiego ciśnienia.

Safran działa w Polsce od roku 2001 poprzez swą spółkę Hispano-Suiza, światowego lidera w zakresie przekładni mocy dla silników do samolotów cywilnych i wojskowych oraz helikopterów. Filia Hispano-Suiza Polska w Sędziszowie Małopolskim zatrudnia ponad 550 osób. Grupa korzysta z szerokiej bazy klientów w Polsce, nie tylko w przemyśle lotniczym, lecz także w branży obronnej i bezpieczeństwa współpracując z ponad 30 polskimi dostawcami.

Dzięki tym nowym liniom produkcyjnym, Safran będzie wspierać z sukcesem swych klientów w programach lotniczych nowych generacji: Airbus A320neo, Boeing 737 MAX, Comac C919.

Naciśnij Enter, aby wyszukać lub ESC, aby zamknąć