Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowego zakładu Hispano-Suiza Polska

Sędziszów Małopolski, 28 kwietnia 2016 roku

Hispano-Suiza Polska, spółka będąca częścią Grupy Safran, rozpoczęła budowę drugiego zakładu, aby powiększyć zdolności produkcyjne Safranu. Ceremonia symbolicznego wmurowania kamienia węgielnego odbyła się 28 kwietnia w obecności Prezes Hispano-Suiza Hélène Moreau-Leroy, Prezesa Hispano-Suiza Polska Jana Sawickiego oraz Pierre'a Buhlera, Ambasadora Francji w Polsce.

Nowy zakład będzie wytwarzał części i podzespoły do najnowocześniejszych silników LEAP, które zastąpią najpopularniejsze silniki lotnicze CFM w samolotach nowej generacji wprowadzanych na rynek przez koncerny Boeing, Airbus i Comac (Chiny).

Nowy zakład produkcyjny, którego budowę rozpoczęto w styczniu tego roku, będzie zlokalizowany w pobliżu istniejącej fabryki Hispano-Suiza Polska w Sędziszowie Małopolskim. Zakończenie prac budowlanych planuje się na pierwszy kwartał przyszłego roku, natomiast produkcja rozpocznie się w kwietniu roku 2017.

W ciągu najbliższych kilku lat, Hispano-Suiza Polska planuje zatrudnić ponad 300 osób i już obecnie poszukuje technologów, kontrolerów jakości i operatorów maszyn do swojego nowego zakładu.

« Nowy zakład symbolizuje gotowość Safranu i Hispano-Suiza do szybkiego reagowania na wzrastający popyt rynku lotniczego. Dzięki technicznym kompetencjom i wysokim kwalifikacjon kadr na Podkarpaciu możemy współnie rozwijać naszą produkcję i być dumni z tego, że razem budujemy sukces tak ważnego programu, jakim jest nowy silnik LEAP. » powiedziała Hélène Moreau-Leroy.

Skontaktuj się z name
Hispano-Suiza Polska
Kontakt dla Mediów
Naciśnij Enter, aby wyszukać lub ESC, aby zamknąć