Safran wybuduje Centrum Badawczo – Rozwojowe do testowania przekładni lotniczych

Sędziszów Małopolski, 6 grudnia 2019

Safran Transmission Systems Poland wybuduje Centrum Badawczo – Rozwojowe, w którym będą projektowane i testowane innowacyjne konstrukcje oraz materiały do budowy przekładni lotniczych. Inwestycja powstanie przy wsparciu środków unijnych. Umowa o dofinansowanie projektu została podpisana 6 grudnia br. w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.
foto_3.jpg

Umowę w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej podpisali: Małgorzata Szczepańska, Dyrektor Departamentu Programów Wsparcia Innowacji i Rozwoju oraz Jan Sawicki, Prezes Safran Transmission Systems Poland.

Safran nieustannie pracuje nad innowacyjnymi rozwiązaniami, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania klientów i wzmacniać swoją pozycję rynkową. Realizację tego celu wspierać będzie również nowe Centrum Badawczo – Rozwojowe, które powstanie na terenie polskiego zakładu. Będą w nim testowane nowe rozwiązania konstrukcyjne i materiały do produkcji komponentów przekładni lotniczych. Partnerami Safran Transmission Systems Poland w uruchomieniu Centrum Badawczo – Rozwojowego będą dwie polskie uczelnie: Politechnika Rzeszowska i Politechnika Śląska.

Budowa Centrum Badawczo – Rozwojowego ruszy w marcu 2020, a zakończenie prac planowane jest na kwiecień 2021. Pracę w nowej jednostce znajdzie kilkudziesięciu wysokowykwalifikowanych konstruktorów.

"Centrum Badawczo – Rozwojowe to kolejny krok milowy w rozwoju Safran Transmission Systems Poland. Przez prawie 20 lat doskonaliliśmy nasze umiejętności w zakresie produkcji, a teraz jesteśmy już na tyle dojrzałym zespołem, aby rozpocząć kolejny ambitny etap i dodać do naszej podstawowej działalności projekt wybiegający w przyszłość. Tworzymy centrum nowoczesnej myśli technologicznej, które pozwoli nam wspierać innowacyjne osiągnięcia Grupy Safran", mówi Jan Sawicki, Prezes Safran Transmission Systems Poland.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 – 2020, Działanie „Wsparcie Inwestycji w Infrastrukturę B+R przedsiębiorstw".

Safran to międzynarodowa grupa skupiająca zaawansowane technologicznie firmy sektora lotniczego (silniki, komponenty i wyposażenie samolotów), obronnego i kosmicznego. Safran zatrudnia na całym świecie ponad 95 000 pracowników, w ubiegłym roku Grupa odnotowała sprzedaż na poziomie 21 miliardów euro. Safran, samodzielnie oraz w partnerstwie z innymi podmiotami, utrzymuje pozycję lidera na kluczowych dla siebie rynkach europejskich i globalnych. Grupa prowadzi programy badawczo – rozwojowe, aby sprostać szybko zmieniajacym się oczekiwaniom rynku. Wydatki na R&D w 2018 roku siegnęły 1,5 miliarda euro.

Safran Transmission Systems jest światowym liderem w produkcji przekładni lotniczych do samolotów pasażerskich i militarnych. Dotychczas firma dostarczyła odbiorcom 40 000 przekładni, co zapewnia jej  60% udział w rynku samolotów ponadstumiejscowych.

Safran Transmission Systems Poland specjalizuje się w produkcji i montażu zaawansowanych technologicznie komponentów do silników lotniczych dla wiodących producentów samolotów. Najważniejszym produktem Safran Transmission Systems Poland są kompletne przekładnie lotnicze do samolotów Boeing 737 i Airbus A320. Zakład w Sędziszowie produkuje także komponenty do silników CFM56, Genx i GP7000, a także silników rodziny LEAP.

Polski zakład działa w Sędziszowie Małopolskim od 19 lat i obecnie zatrudnia prawie 800 osób.

Wiecej informacji : www.safran-group.com and/or follow @Safran on Twitter

Skontaktuj się z name
Naciśnij Enter, aby wyszukać lub ESC, aby zamknąć