: 2 min

Uroczyste zakończenie modernizacji i rozbudowy polskiego zakładu Safran

8 maja 2019, Sędziszów Małopolski

W Safran Transmission Systems Poland w Sędziszowie Małopolskim odbyło się zakończenie trzyletniego programu rozbudowy i modernizacji zakładu. W uroczystości wzięli udział Witold Darłak, Starosta Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego oraz Bogusław Kmieć, Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego. Nowe powierzchnie produkcyjne umożliwiają dalszy rozwój zakładu, a pracownicy mogą korzystać z wygodniejszych i bardziej funkcjonalnych pomieszczeń socjalnych oraz biurowych.

Pierwszą inwestycją w ramach kompleksowej modernizacji była budowa nowej hali produkcyjnej o powierzchni 1200 m kw dla nowoczesnej linii obróbki kadłubów i pokryw. Linia ta znacząco podniesie zdolności produkcyjne zakładu, co pozwoli sprostać zamówieniom związanym z dynamicznie rozwijanym przez CFM International* programem produkcji supernowoczesnych silników lotniczych LEAP, do których sędziszowski zakład wytwarza części i komponenty.

Kolejnym etapem modernizacji było wyburzenie zabudowań przylegających do jednej z hal i wybudowanie w tym miejscu nowoczesnych, pomieszczeń m.in. dla Pionów Logistyki, Jakości i Działu Technologicznego. Dobudowane też zostały nowe szatnie i jadalnie, wyremontowano parking i bramy.

W efekcie trwającej od 2016 r. rozbudowy zakład zyskał 1750 m kw nowych powierzchni produkcyjnych, 1200 m kw nowych powierzchni socjalnych (szatnie, łazienki, jadalnie) oraz 640 m kw nowych biur.

„Modernizacja była niezbędna, aby firma mogła się dalej rozwijać, zwiększać produkcję i lepiej organizować procesy produkcyjne. Cieszę się też, że udało się znacząco poprawić komfort pracy i dostosować warunki do najwyższych wymagań BHP" – mówi Jan Sawicki Prezes Safran Transmision Systems Poland.

*CFM International, joint venture 50/50 pomiędzy Safran Aircraft Engines i GE

 

Safran jest międzynarodową grupą skupiającą zaawansowane technologicznie firmy działające w sektorze lotniczym, kosmicznym i obronnym. Działając globalnie spółki Grupy Safran zatrudniają  ponad 92 000 pracowników, wartość sprzedaży produktów  Grupy w 2018 roku osiągnęła1 poziom 21 miliardów euro. Safran jest notowany na giełdzie Euronext Paris, wchodzi w skład indeksów CAC40 i Euro Stoxx 5.0

Safran Transmission Systems jest wiodącym na świecie dostawcą systemów mechanicznego przekazywania mocy  do samolotów cywilnych i wojskowych. Firma dostarczyła już ponad 40 000 przekładni, co daje jej 60% udziałów w globalnym rynku ponadstumiejscowych samolotów pasażerskich.

Więcej informacji: www.safran-group.com/ www.safran-transmission-systems.com/ Twitter: @Safran

Kontakt Prasa:

Danuta Majka tel. +48 533 406 566

Naciśnij Enter, aby wyszukać lub ESC, aby zamknąć